Paljud apteegid lähevad ajutiselt üle letiteenindusele

Apteegid lähevad nakkusriski vähendamiseks üle ainult letiteenindusele

Paljud BENU Apteegid lähevad koos teiste Eesti Apteekide Ühendusse kuuluvate apteekidega nakkusriski vähendamiseks üle ainult letiteenindusele ning eraldavad müügisaalid tsooniks, kus liiguvad ainult apteegitöötajad. Muudatusega on juba alustatud ja see viiakse ellu järk-järgult.

Saaliteeninduse peatamise eesmärk on tagada apteegiteenuse kättesaadavus ja apteegitöötajate kaitse. “Apteegipidajad loovad liikumistsoonid, et vältida piisknakkuse levimist ravimikarpidel avatud müügisaaliga apteekides,” ütles Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Timo Danilov. “Välja hakkab see nägema näiteks nii, et turvalindiga on tehtud liikumiskoridor sissepääsust kuni kassani. Ülejäänud saalist saab küll kaupa osta, aga apteeker toob selle ise kliendile, sest klient vabalt kogu apteegi pinnal liikuda ei tohi.”

Lisaks hakatakse kassadele paigaldama kaitseklaase, et täiendavalt minimeerida apteegitöötajate haigestumise riski Esimesed apteegid saavad kassadele kaitseklaasid juba täna ning lähipäevil jõuavad need kõikidesse apteekidesse.

“Apteegiteenuse tagamine nii erandlikus olukorras on kriitilise tähtsusega ning teenindusstiilist olulisem on tagada apteegiteenuse järjepidevus. Loodetavasti apteegikülastajad mõistavad, et ümberkorraldus on nende enda huvides. Ravimeid on ladudes piisavalt ning praegu ei ole küsimus selles, kuidas võimalikult palju kliente korraga teenindada vaid et kõik need, kellel on tõesti ravimit vaja, saaksid selle kätte viirusega kokkupuutumata,” selgitas Danilov.

Juhendinfo praegusel perioodil apteegiteenuse osutamise kohta paigutatakse lähiajal ka apteekide sissepääsude juurde. EAÜ juhi kinnitusel kehtib uus kord ajutiselt ja loodetavasti annavad ka need meetmed oma osa, et haiguspuhangust kiiresti vabaneda.

Eesti Apteekide Ühendus

Eesti Apteekide Ühendus on apteeke ja farmaatsia-alase kõrgharidusega isikuid ühendav mittetulundusühing, mis kaitseb apteekide ning apteegi töötajate kutsealaseid, sotsiaalseid ja majanduslikke õigusi. Eesti Apteekide Ühendus loodi 5. veebruaril 2002. aastal. Ühendusse kuulub 293 apteeki.

Tagasi |
Jaga
Teeni Tervist Tervise Teisipäev Räägi apteekriga Soodustusega abivahendid TT UUS INKO Kasulik info kaitsemaskide kohta
Vaata kõiki
info@benu.ee