Uuenenud Narva linnuse külastamisel saab end kaitsta näomaskiga

Taasavatud Narva linnus meelitab oma uuenenud väljapanekuga kohale suurel hulgal huvilisi nii Eestist kui ka naaberriikidest. Külastajate tervise kaitseks annetas Benu Narva apteek linna peamisele turismiobjektile 2000 kaitsemaski.

 
 
Narva Muuseumi direktor Ivo Posti on annetuse eest tänulik. “Meil on viimasel paaril nädalal olnud suur rõõm vastu võtta üle ootuste palju siseturiste, samuti ka külalisi Lätist ja Leedust. Tänu kaitsemaskide annetusele saavad nüüd kõik meie külastajad ja ka muuseumitöötajad tunda end turvaliselt ja kaitstult, sest ega just veel hiljuti tohutult muret tekitanud koroonaviirus pole kuskile kadunud,” rääkis Posti. “Kaitsemaskid aitavad meil olla ka valmis juhuks, kui viirus peaks taas tõsisemad tuurid ülesse võtma ja meie uksed jäävad huvilistele avatuks," lisas muuseumi juht.
 
Muuseumile kaitsemaskid annetanud Benu Narva apteegi juhataja, proviisor Tatjana Platonova sõnul soovib apteek anda oma panuse kohalike inimeste tervise kaitseks. “See on hästi tore, et uuenenud linnuse külastajate seas on ka palju kohalikke elanikke. Soovime, et inimesed end muuseumit külastades turvaliselt tunneksid ja saaksid nautida renoveeritud linnuse uusi võlusid. Kui külastaja tunneb, et tahab kanda kaitsemaski, siis see on talle seal olemas,” rääkis Platonova. “Andsime muuseumile kaasa ka kasutusjuhendid, sest maskide kandmisel on oluline hoolikalt järgida õiget kasutamist, et kasu asemel endale mitte kahju teha. Maski kandes on oluline jälgida ka oma enesetunnet – mask ei tohiks tekitada õhupuudust ega panna hingeldama. Pärast maski vahetust on vajalik hoolikas kätepesu,“ jagab apteegi juhataja soovitusi.
 
Narva linnuses kasutusel olevad kaitsemaskid suudavad filtreerida vähemalt 95% õhust leitavatest osakestest ja need on mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Maski maksimaalne kandmise aeg neli tundi või kuni niiskumiseni.
 
Narva linnus renoveeriti ulatuslikult aastatel 2018-2020 ning see hõlmas eelkõige linnuse idatiiva avamist ning uue ekspositsiooni loomist.
Tagasi |
Jaga
Teeni Tervist Tervise Teisipäev Räägi apteekriga Soodustusega abivahendid TT UUS INKO Kasulik info kaitsemaskide kohta
Vaata kõiki
info@benu.ee