Digiretsept

Mis on digiretsept ja kuidas seda kasutada?

Digiretsept on elektrooniline ravimiretsept, mille arst patsiendile arvutis välja kirjutab. Digiretsepti ei trükita paberil välja, vaid saadetakse arsti arvutist interneti teel otse retseptikeskusesse. Retseptikeskus on retseptide (ravimid, imikutoidud) väljakirjutamiseks ning töötlemiseks asutatud elektrooniline andmekogu.

Ravimi ostmine:

  1. Apteeki minnes peab ravimi väljaostjal olema kaasas enda isikut tõendav dokument, kus on peal pilt ning isikukood, näiteks ID-kaart, juhiluba või pass.
  2. Juhul kui ravimit ostetakse teisele inimesele, peab teadma ka tema isikukoodi.
  3. Apteeker leiab retseptikeskusest patsiendi isikukoodi abil hõlpsasti üles kogu talle vajaliku info.

 

Erandolukordades, näiteks koduvisiitidel või elektrikatkestuste ajal, võib arst endiselt kirjutada välja paberretsepti. Paberretseptiga apteeki minnes digitaliseerib apteeker retsepti.

Digiretsepti alusel saab ravimeid välja osta kõikidest Eesti apteekidest.

 

Eesti Haigekassa Digiretsepti infoleht patsiendile (koostatud 2010. aastal)

Eesti Haigekassa Digitaalse meditsiiniseadme infoleht patsisendile (koostatud 2012. aastal)

Tagasi |
Jaga
Bio-Glucosamine Forte tabletid -15% Enneta - tugevda oma tervist külmetuse hooajal vitamiinidega! Leevenda - külmetuse nähtuseid leevenda looduslike toodetega. Võitle - haigena püsi kodus ja võitle külmetusega koos ravimitega. Faringodol Forte losengid -25% Xymelin ninatilgad ja spreid -30% Solpadeine tabletid -20% Nurofen kuni -20% Linex -20% Livol Multi - vitamiinid kogu perele -20% No-Spa tabletid -20% UUS! Olfen 1% geel 100g -20% Troxevasin geel ja kapslid -20%
Vaata kõiki
info@benu.ee