Soodusravimid

Mis on ravimile kehtestatud piirhind?

Piirhinnad kehtestatakse soodusravimite loetellu kantud sama toimeaine ja manustamisviisiga ravimite grupis.

Ravimi soodustamisel võtab Eesti Haigekassa aluseks ravimi pakendile kehtestatud piirhinna ning kui patsiendile on välja kirjutatud või patsient soovib osta ravimit, mille tegelik hind on piirhinnast kõrgem, maksab pakendile kehtiva piirhinna ja selle tegeliku hinna vahe patsient.

Kuidas arvutatakse retsepti soodustust?

Retseptiravimite soodustuse arvutamisel lähtutakse ravimile kehtestatud piirhinnast või hinnakokkuleppehinnast,selle puudumisel lähtutakse ravimi jaehinnast.Ravimi jaehinnast arvestatakse soodustust ka siis,kui piirhind või hinnakokkuleppehind on jaehinnast kõrgem.

Ravimite soodusmäärad: 

Soodustus

Selgitus

100% 


Patsient tasub omaosaluse 1,27 eurot ja piirhinda või hinnakokkuleppehinda ületava summa.

Haigekassa tasub piirhinna või hinnakokkuleppehinna ja patsiendi omaosaluse vahe 100%
 

90%


Patsient tasub omaosaluse 1,27 eurot ja 10 % piirhinna või hinnakokkuleppehinna ning patsiendi omaosaluse vahelisest summast,lisaks piirhinda või hinnakokkuleppehinda ületava summa.

Haigekassa tasub 90% piirhinna või hinnakokkuleppehinna ja patsiendi omaosaluse vahelisest summast.
 

75%

Patsient tasub omaosaluse 1,27 eurot ja 25 % piirhinna või hinnakokkuleppehinna ning patsiendi omaosaluse vahelisest summast,lisaks piirhinda või hinnakokkuleppehinda ületava summa.

Haigekassa tasub 75% piirhinna või hinnakokkuleppehinna ja patsiendi omaosaluse vahelisest summast.
 

50%

Patsient tasub omaosaluse 3,19 eurot ja haigekassa soodustust ületava osa

Haigekassa tasub 50% piirhinna või hinnakokkuleppehinna või jaehinna ja patsiendi omaosaluse vahelisest summast.
 

Kui sama toimeainet sisaldavat ravimit on Eestis müügil mitmelt ravimitootjalt,peab apteegis ravimi väljastaja informeerima ravimi saajat temale sobivatest sama toimeainet sisaldavatest ravimitest ja nende hindadest.

Tagasi |
Jaga
Bio-Glucosamine Forte tabletid -15% Enneta - tugevda oma tervist külmetuse hooajal vitamiinidega! Leevenda - külmetuse nähtuseid leevenda looduslike toodetega. Võitle - haigena püsi kodus ja võitle külmetusega koos ravimitega. Faringodol Forte losengid -25% Xymelin ninatilgad ja spreid -30% Solpadeine tabletid -20% Nurofen kuni -20% Linex -20% Livol Multi - vitamiinid kogu perele -20% No-Spa tabletid -20% UUS! Olfen 1% geel 100g -20% Troxevasin geel ja kapslid -20%
Vaata kõiki
info@benu.ee