• 0
Kategooriad

Blogi

Ettevõtte uudised 31.12.2020

UUS! Suitsetamisest loobumise nõustamine apteegis

UUS! Suitsetamisest loobumise nõustamine apteegis

Alates oktoobrist viiakse Lasnamäe Tervisemaja apteegis läbi suitsetamisest loobumise nõustamist!

 

Me kõik sünnime tubakavabana – tubaka tarvitamine on õpitud tava. Tubakatarvitamise lõpetamine ei ole millestki heast loobumine, vaid oluline võit enda ja tubaka üle. Ei ole ühtegi tõsiselt võetavat argumenti, miks inimene peaks suitsetama. On vaid terve rida enesevabandusi, millega püütakse õigustada oma nikotiinisõltuvust.

 

KUIDAS MA SAAN SUITSETAMISEST LOOBUDA?

Meie aitame sul loobuda suitsetamisest! Alates okotoobrist on võimalik tulla Lasnamäe Tervisemaja apteeki (Linnamäe tee 3, Tallinn) tasuta suitsetamisest loobumise nõustamisele. Registreeruda saab apteegis kohapeal või helistades apteegi telefonil: 609 1998.

Suitsetamisest loobumine ei ole lihtne, kuid see on seda väärt. BENU apteegi tervisenõustajad ja apteekrid aitavad sul loobuda tubakasõltuvusest, koostades selleks loobumis- ja raviplaani ning soovitades vajadusel sobivaid NAR (nikotiiniasendusravi) preparaate. Küsige meie apteekritelt, millised tooted on saadaval, et aidata teil lõpetada. Meie soovitame loobuda suitsetamisest ühekorraga, mitte vähendades tubaka tarvitamist järk-järgult ning kombineerides seda tubakast loobumise nõustamisega ning nikotiinsõltuvuse raviga.

Suitsetamisest loobumise võõrutus võtab keskmiselt aega 8-10 nädalat. Loobumine tervikuna on aga pikem protsess, mis kestab kuni aasta arvutades esimesest tubakavabast päevast ning eeldab pidevat loobuja ja nõustaja omavahelist koostööd. Nõustamise protsess koosneb 4–6 visiidist. Esmakordne nõustamine kestab 45–60 minutit, järgnevad seansid 15 minutit. Kui esmane nõustamine toimub silmast-silma, siis edaspidine konsulteerimine võib toimuda ka telefoni või e-maili teel.

Nõustamise hulka kuuluvad nõuanded, individuaalse loobumisplaani koostamine, juhiseid taasalustamise vältimiseks ja sõltuvuse ravi. Esmase nõustamise käigus kinnistatakse loobuja motivatsiooni ja koos määratakse kindlaks loobumise tähtaeg ja pannakse paika nõustamisja raviplaan. Kokku lepitakse ka ajad järgmisteks kohtumisteks, mille ajal vesteldakse edusammude üle ja vajadusel korrigeeritakse loobumis- või raviplaani.

Tubaka mittetarvitajaks saab loobuja 12 kuud pärast tubakatarvitamisest loobumise esimesest päeva

Ettevõtte uudised

Kuva kõik selles kategoorias
Ettevõtte uudised 30.10.2020

BENU lojaalsuskaart uueneb

Alates novembrikuust uueneb BENU apteekides lojaalsuskaardi programm. Senise fikseeritud allahindluse asemel käivitub uus progressiivne kogumissüsteem- mida suurem on aastane ostusumma ...