Chat with us, powered by LiveChat
  • 0

Puugivaktsiinid

01.06.2021
Vaktsineerimine Puugid

Tere! Mis vahe on erinevatel puugivaktsiinidel? Aitäh Kaidi

Tere

Eestis on saada kahte erinevat puukentsefaliidi vaktsiini- Encepur ja Ticovac. Nende vahel on erinevused väga väikesed. Põhilin...

Tere

Eestis on saada kahte erinevat puukentsefaliidi vaktsiini- Encepur ja Ticovac. Nende vahel on erinevused väga väikesed. Põhiline on see, et neis on erinevad, aga omavahel sarnased vaktsiinitüved (Encepuril K23 ja Ticovacil Neudörfli tüvi). Mõlemad vaktsiinid on väga hea immunogeensusega (kujundavad hea tasemega immuunsuse viirusnakkuse vastu). Vaktsiinide efektiivsusel vahet ei ole. 

Teine annus manustatakse tavaliselt 1-3 kuu jooksul pärast esimest annust. Kolmas annus süstitakse hiljemalt 12 kuu pärast teisest annusest (Ticovacil lubatud alates 5. kuust peale teist annust, Encepuril alates 9. kuust). Esimene revaktsineerimine toimub 3 aasta pärast kolmandast süstist ning pärast seda iga viie aasta tagant (alates 50. (Encepur) või 60. eluaastast (Ticovac) iga 3 aasta tagant). Meil kasutatavaid vaktsiine võib üksteisega asendada, kuid esimesed kaks-kolm vaktsiini võiksid soovitatavalt sama tootja omad olla. Samas ka juhul, kui ühte neist ei peaks parasjagu saadaval olema, ei ole probleemi kui kasutada teist. 

Veebiapteegi proviisor

Loe vastust

Kaalulangetus

27.05.2021
Dieet Kaalulangetus

Kas on midagi pakkuda kaalulangetamiseks?

Tere

Kaalu langetamisele kaasa aitamiseks on mõned toetavad preparaadid olemas küll. Mõned aitavad kaasa rasvade (Apple Cider, Fat Burn...

Tere

Kaalu langetamisele kaasa aitamiseks on mõned toetavad preparaadid olemas küll. Mõned aitavad kaasa rasvade (Apple Cider, Fat Burner, Paira L-Karnitiin), mõned kalorite (Chili Burn) ainevahetusele. Mõni rõhub hoopis kiudainetele, mida tänapäeval paljudel toidust puudu jääb (Bio-Fiber, Ecosh Detox). Lisaks on magusaisu ohjeldamisel kasu kroomi tablettidest. Preparaadi valikul tuleks enda toitumine ja elustiil läbi mõelda ning katsetada sobilikku preparaati. Niimoodi üldiselt on raske täpsemalt nõu anda. Apteeki kohapeale minnes saate kindlasti head nõu ja kõik ilusti läbi arutada!

Kindlasti ei toimi ükski kaalulangetamise preparaat üksi, vaid on toetuseks sellel teekonnal. Kaalu alla saamiseks on oluline teha toitumisel tervislikumaid valikuid, süüa regulaarsete vahedega, hoida portsionite suurus kontrolli all ja vahepealset näksimist vältida. Lisaks tarbida palju vedelikku (kõige parem on tavaline vesi, hästi sobib ka tee, nt roheline. Magusaid ja tugevalt gaseeritud jooke ning alkoholi pigem vältida). Nii kaalu langetamisele kui ka kasuks üleüldisele tervisele tuleb liikumine mõõduka intensiivsusega vähemalt 150 minutit nädalas. 

Veebiapteegi proviisor

Loe vastust

Ei leidnud sind huvitavas küsimuses vastust?

Esita meile oma tervise teemaline küsimus ning apteeker vastab teile esimesel võimalusel.