• 0

Kuiv köha

09.11.2020

Kuidas leevendada kuiva köha?

Tere!

Kui kuiv köha on väikelapsel, kes on alla 1-aastane, siis sobib teha inhalaatoriga auru. Auru tehakse ...

Tere!

Kui kuiv köha on väikelapsel, kes on alla 1-aastane, siis sobib teha inhalaatoriga auru. Auru tehakse kas destilleeritud veega või NaCl 0,9% vesilahusega, mõlemat saab apteegist osta.

Kui patsient on vanem kui 1-aastane, siis sobib nii aur kui ka Islandi käokõrva siirup. Soovitatav annus 1-4-aastastele lastele on 2,5 ml siirupit neli korda ööpäevas.  Sama siirup sobib ka täiskasvanutele ja noorukitele. Soovitatav annus täiskasvanutele ja noorukitele alates 16. eluaastast on 15 ml siirupit neli korda ööpäevas. Täiskasvanutele ja lastele, kes oskavad losenge lutsutada sobivad ka Islandi käokõrvaga kurgupastillid.

Parimate soovidega

Veebiapteegi farmatseut

Loe vastust

Külmetus

26.02.2020

Kas meega piim võib külmetuse puhul aidata?

Piim soodustab lima tootmist, mis külmetushaiguste korral võib ainult halba enesetunnet halvendada. Lisaks võib piimas sisalduv kaltsium pärssida teiste ...

Piim soodustab lima tootmist, mis külmetushaiguste korral võib ainult halba enesetunnet halvendada. Lisaks võib piimas sisalduv kaltsium pärssida teiste ravimite toimet. Need, kes seda jooki võiga rikastavad, peaksid olema teadlikud, et piimatoodetes on palju küllastunud rasvhappeid, mis pole haiguse korral kasulikud, kuna need koormavad keha üle ja on pigem kahjulikud kui kasulikud. Peaksite saama rohkem häid rasvu - küllastumata rasvhappeid (oomega-3), mis on rasvastes kalades, pähklites, avokaados, kalaõlis. Kuumale piimale lisatud mesi kaotab oma kasulikud omadused. Nii et palju tervislikum on lihtsalt süüa või imeda teelusikatäis mett koos kõigi selle heade omadustega.

Loe vastust

Ei leidnud sind huvitavas küsimuses vastust?

Esita meile oma tervise teemaline küsimus ning apteeker vastab teile esimesel võimalusel.