Väikelapsed, lapsed ja noorukid
- Ebapiisavast kasvuhormooni (kasvuhormooni vaegus, growth hormone deficiency, GHD) eritumisest tingitud kasvuhäired.
- Turneri sündroomiga seotud kasvuhäired.
- Kroonilise neerupuudulikkusega seotud kasvuhäired.
- Kasvuhäire (tegeliku pikkuse standardhälbeskoor SDS < –2,5 ja vanemate järgi kohandatud pikkuse standardhälbeskoor SDS < –1) üsasisese kasvupeetusega (SGA) sündinud lühikestel lastel/noorukitel, kelle sünnikaal ja/või pikkus on alla –2 standardhälbe (SD) ning kes ei ole neljandaks või hilisemaks eluaastaks järele kasvanud (kasvukiirus (HV) SDS < 0 viimase aasta jooksul).
- Kasvupeetuse ravi ja kehaehituse parandamine Praderi-Willi sündroomi (PWS) korral. PWS-diagnoosi peavad kinnitama sobivad geneetilised testid.
Täiskasvanud
- Kasvuhormooni väljendunud puudulikkuse asendusravi täiskasvanutel.
- Tekkimine täiskasvanueas. Patsiendid, kellel on raskekujuline kasvuhormooni vaegus, mis on seotud mitme hormooni puudulikkusega, mida põhjustab teadaolev hüpotaalamuse või hüpofüüsi patoloogia, ja kellel on vähemalt ühe hüpofüüsi hormooni (v.a prolaktiini) puudulikkus. Neil patsientidel tuleb teha asjakohane dünaamiline test, et diagnoosida või välistada kasvuhormooni vaegus.
- Tekkimine lapseeas. Patsiendid, kellel oli lapsepõlves kasvuhormooni vaegus, mida põhjustasid kaasasündinud, geneetilised, omandatud või idiopaatilised põhjused. Lapseeas tekkinud GHD-ga patsiente tuleb kasvuhormooni eritusvõime suhtes uuesti hinnata pärast lõpp-pikkuse saavutamist. Patsientidel, kellel on suur tõenäosus püsivaks GHD-ks, st tegemist on kaasasündinud põhjusega või hüpofüüsi/hüpotaalamuse haiguse või insuldiga kaasneva GHD-ga, piisab tugevalt väljendunud GHD tõendamiseks vähemalt 4-nädalasest kasvuhormooniravist insuliinisarnase kasvuteguriga-I (IGF-I) SDS < - 2.
Kõik teised patsiendid peavad tegema IGF-I analüüsi ja ühe kasvuhormooni stimuleerimise testi.
Loe rohkem