Mida peaks sisaldama beebi koduapteek?

11.03.2019 Kommentaare ei ole

Kui perekonda on saabumas uus pereliige, siis oleks enne tema sündi tark kokku panna spetsiaalselt beebile mõeldud koduapteek. Mida see aga sisaldama peaks? Mis on suisa hädavajalik ja mis mitte? Nendele ja teistele sarnastele küsimustele vastab Minudoc.ee perearst Sergey Saadi.

“Igas kodus võiks enne beebi sündi olla asjad, mis sobiksid kasutamiseks just selles vanuses lapsele ning hästi oluline on, et vanemad oleksid kursis ka sellega, kuidas ja millises annuses neid ravimeid lapsele vajaduse tekkimisel andma peab,” räägib perearst.

“Laste ravimitele kehtivad ohutusnõuded, millest tuleks ka kindlasti kinni pidada. See tähendab, et enne ravimi andmist tuleb selle säilivust kontrollida. Mitte kunagi ei tohi anda lapsele ravimeid, mis on määratud kellelegi teisele. Ravimeid tuleb hoiustada kohas, kus lapsel puudub nendele ligipääs. Lisaks tuleks ravimeid soetades küsida apteekrilt, millistes tingimustes neid hoiustama peaks, sest osad ravimid säilivad kõige paremini külmikus, teised jällegi toatemperatuuril.”

Beebi koduapteek peaks sisaldama järgnevat:

  • Digitaalne termomeeter

“Beebide kehatemperatuuri soovitatakse mõõta pigem suust või pärakust, aga seda võib teha ka kaenlaalusest või kõrvast. Beebil on palavik juhul kui see ületab kaenlaalt mõõdetuna 37,4 C, pärakust mõõdetuna 38,1 C, kuulmekäigust mõõdetuna 37,6 C ning suust mõõdetuna 37,8 C.”

  • Paratsetamooli küünlad või siirup

“Paratsetamoolil on valuvaigistav ja palavikku alandav mõju, palavik omakorda on teadupärast organismi loomulik kaitse nakkuste vastu – kõrge temperatuur hävitab baktereid ja viiruseid – see tähendab, et enamikel juhtudel on kõige parem mõneks ajaks kehatemperatuuril siiski tõusta lasta. Juhul, kui see tõuseb juba üle 39 kraadi või kui laps on madalama temperatuuri juures loid ning nutab, siis tuleks talle paratsetamooli anda.”

  • Inhalaator ehk aurumasin

“Inhalaator niisutab sisse hingatavat õhku – see aitab ninasekreeti vedeldada ja ärritunud hingamisteede limaskesta niisutada ning rahustada.”

  • Soolalahus nina loputamiseks

“Beebidele ja väikelastele sobib kuni 2. eluaastani pigem 0,9% NaCl lahus ehk füsioloogiline lahus.”

  • Ninaaspiraator

“Ninapump või siis ninaaspiraator on hea abiline beebi nina õrnaks puhastamiseks.”

  • Mähkmekreem

“Mähkmelööve on üsna levinud probleem. Beebi tagumikule ja suguelunditele tekivad siis tavaliselt punast värvi punnikesed. Selle vastu aitab väga hästi regulaarne vannitamine ja mähkmevahetus, mähkmekreemi kasutamine ning õhuvannid.”

  • Antibakteriaalne kreem

“Antibakteriaalne kreem või siis alkoholivaba antiseptiline või desinfitseeriv lahus võiks samuti koduapteegis olemas olla. Seda saab väikeste haavade puhul naha puhastamiseks ning desinfitseerimiseks kasutada.”

  • Väikesed sidemed ja plaastrid

“Neid võib naha kriimustuste ja väikeste haavakeste puhul vaja minna.”

  • Simetikooni tilgad

“Simetikooni kui toimeainet kasutatakse beebide koolikute ning gaasivalude vähendamiseks – kui lapsel on rohkelt gaase, siis tasub neid proovida.”

  • Beebide küünekäärid

“Spetsiaalselt beebide jaoks disainitud küünekäärid on värskete vanemate jaoks hindamatu abivahend – nendega on mugav ning ohutu beebi küüsi lõigata.”

Et algus oleks lihtsam, leiab kõik vajalikud tooted apeegi beebipakist

Et uue teekonna algus oleks maksimaalselt muretu, on BENU pädevad apteekrid kokku pannud beebi vajadustest lähtuvalt kvaliteetseid tooteid sisaldava beebipaki. „Beebipakki oleme valinud kõige vajalikumad tooted beebide ja emade vajadusi silmas pidades. BENU beebipakist leib mitmeid erinevaid tooteid, et emad ja beebid end mugavalt ja õnnelikuna tunneksid,“ sõnas BENU apteegi proviisor Marina Rjabtsova.

Beebipakist leiab ka beebiteemalised kleepsud iga beebi elukuu tähistamiseks ning ema ja beebi teatmiku. Teatmikus tehakse põhjalikult juttu värskeid lapsevanemaid vaevavatest igapäevamuredest ja vastatakse nende jaoks olulistele küsimustele.

 

Nõu saamisel on abiks Minudoc.ee virtuaalkliinik, mis pakub videokõne kaudu perearsti ja eriarstide vastuvõttu, sealhulgas eesti, vene ja inglise keeles. Vastuvõtud toimuvad iga päev kuni kella 22ni, kaasa arvatud nädalavahetustel ning riigipühadel.
Nüüd on võimalus saada töölt või kodust lahkumata ka professionaalse apteekri nõu ravimite kasutamise, manustamise, toimeainete, võimalike kõrvalmõjude jms kohta. Lisaks saab tasuta apteekri teenuse raames küsida ravimite kohta täpsustavaid küsimusi või küsida nõu ilutoodete osas. Tasuta apteekri nõustamisteenusele saab ligi nii www.benu.ee/minudoc kui ka www.minudoc.ee lehelt, kui valida seal apteekri teenus.

Tagasi |
Jaga

Kommentaari (0)

Kommentaari lisamiseks logi sisse Facebooki kaudu

Facebook pase

Populaarsed artiklidVaata kõiki