Ravimiretsepte saab pikendada ligi paarikümnes apteegis üle Eesti

05.01.2020 Kommentaare ei ole
Perearstide ja EMOde koormuse vähendamiseks alustatud ravimiretseptide apteegis pikendamise pilootprojekt lõppes edukalt ning tänasest laieneb see võimalus 19 apteeki üle Eesti. Patsientidele tähendab see võimalust saada ravimid kätte ka väljaspool tavapärast arstide tööaega, sh ka riigipühade ajal.
Benu Apteegi tegevjuhi Kaidi Kelti sõnul on huvi märkamatult lõppenud retseptide uuendamise teenuse järele järjest kasvav. “Apteekide roll esmatasandi tervishoius on järjest suurenemas ja kliendid saavad oma lihtsamatele tervisemuredele operatiivselt lahenduse ilma, et nad peaksid broneerima aja perearsti juurde või pöörduma EMO-sse. Soovime teenust võimaldada võimalikult paljudele klientidele, mistõttu laiendasime detsembri algusest retseptipikendamise võimalust ka väljapoole Tallinnat,” sõnas Kelt.
Minudoc OÜ juhatuse liikme Tarmo Pihli sõnul analüüsiti pilootprojekti käigus lisaks patsientide nõudlusele teenuse järele ka seda, kuidas uus süsteem meditsiiniliselt toimib. “Meie eesmärk oli leida tasakaalupunkt retsepti rutiinse pikendamise ning raviplaani sisulise hindamise vahel. See tähendab, et meil oli vaja muuhulgas hinnata, kas digiloost välja loetavad andmed on piisavad retsepti uuendamiseks, millised küsimused tekivad arstidel retsepti pikendamise otsuse langetamisel ja milline on dokumenteerimine tervise infosüsteemis,” selgitas Pihl ning lisas, et tagasiside ja soovituste kogumiseks läviti ka erinevate tervishoiusüsteemi osalistega – Terviseameti, Sotsiaalministeeriumi, Haigekassa ja Eesti Perearstide Seltsiga.
“Lisaks eristati selgelt toimeained, mille puhul patsient peab ikkagi oma raviarsti poole pöörduma ning teisalt retseptid, mille puhul on apteegist või kaugteenuse kaudu pikendamine võimalik ja mis aitaks leevendada meditsiinisüsteemi koormust laiemalt,” lausus Pihl. Platvormil osalevatel arstidel on samuti selged tegevusjuhised ja -piirangud, millest teenuse osutamisel lähtutakse. Viimasest Riigikontrolli auditist selgus, et ei ole harvad juhud, kus retsepti uuendamiseks pöördutakse EMO-sse, pikendades nii sealseid ravijärjekordi.
Ravimiretseptide pikendamine toimub apteegis iseteenindusliku kioski vahendusel, kus klient saab ekraanile sisestada vajaliku info, mis liigub turvalise Minudoc digiplatvormi kaudu süsteemiga liitunud perearstini, kes otsustab pärast patsiendi digiloo ning varasemalt välja kirjutatud retseptidega tutvumist, kas retsepti saab pikendada või ei. Apteegis saab retsepte pikendada kogu apteegi lahtioleku aja jooksul, mis tähendab, et teenus on kättesaadav ka õhtuti, nädalavahetustel ja pühade ajal, mil oma perearsti poole pöörduda pole võimalik. Lisaks saab retsepti uuendada iga päev kl 9-21 Minudoc veebis www.minudoc.ee ning äppides.
Retsepte on võimalik pikendada alljärgnevates valitud Benu Apteekides üle Eesti:
Nr Apteek Aadress
1 Posti Apteegi haruapteek Rannarootsi tee 1, Ridala vald
2 Jüri Konsumi Apteek (Viruplatsi Apteegi haruapteek) Aruküla tee 29, Rae vald, Jüri, Harjumaa
3 Kuressaare Mini-Rimi Apteek Kihelkonna mnt 3, Kuressaare
4 Ravana Apteegi haruapteek (Otepää Apteek) Lipuväljak 28, Otepää
5 Rapla Apteek Hariduse 3, Rapla
6 Koduapteek Aia tn. 7, Tallinn
7 Sikupilli Apteek Tartu mnt. 87, Tallinn
8 Õismäe apteek Õismäe tee 1a, Tallinn
9 Pelguranna Apteek Madala 3, Tallinn
10 Aia Apteek Narva mnt. 7, Tallinn
11 Peterburi tee Rimi Apteek Peterburi mnt 98, Tallinn
12 Tartu Sõbra Apteek Sõbra tn. 58, Tartu
13 Sõbra Selveri Apteegi haruapteek (Zeppelini Apteek) Turu 14, Tartu
14 Ravana Apteek (Aardla Selveri) Võru 77, Tartu
15 Lasnamäe Tervisemaja Apteegi haruapteek (Viimsi Marketi Apteek) Randvere tee 9, Haabneeme, Viimsi vald
16 Võru Apteek Vabaduse 10b, Võru
17 Kohtla-Järve Apteek Järveküla tee 68, Kohtla-Järve
18 Tiimani Apteek Tiimani 20, Narva
19 Lasnamäe Tervisemaja Apteek Linnamäe tee 3, Tallinn

Minudoc.ee on meditsiinivaldkonna uuenduslik kaugteenus, mis võimaldab kliendil distantsilt saada kvalifitseeritud arstilt ja apteekrilt isikustatud nõu. Kokku on platvormil esindatud 12 eriala ja üle 40 nõustaja – alates apteekritest ja perearstidest ning lõpetades dermatoloogide, psühholoogide ning füsioterapeutidega. Minudoc on Eestis tegutsenud alates oktoobrist 2018 ning selle aja jooksul on platvormilt abi saanud üle tuhande kliendi.

Tagasi |
Jaga

Kommentaari (0)

Kommentaari lisamiseks logi sisse Facebooki kaudu

Facebook pase

Populaarsed artiklidVaata kõiki