Apteekide teenuste hulka lisandus juuste ja peanaha tervise kontroll

04.04.2018 Kommentaare ei ole

Tervisetehnoloogiaettevõte LabToWellness koostöös BENU Apteegiga arendas välja uudsel tarkvaralahendusel põhineva juuste- ja peanaharaporti, mille laadset ei pakuta terves Skandinaavias.

Ainulaadne juukseanalüüsi metoodika annab ülevaate juuste ja peanaha tervisest ning kaheksat erinevat faktorit arvesse võttes personaalsed ekspertsoovitusi juuksehoolduseks.

BENU Apteegi teenuste arendusjuht Maria Otsa sõnul ei tohiks juuste tervist tähelepanuta jätta, kuna juuksejuured ja peanaha seisukord näitab ära meie organismi tervisliku seisundi. “Juuksed ei ole inimesele eluliselt tähtsad ja seetõttu tagab organism tervisemurede korral ennekõike just teiste organite heaolu ja jätab juuksed seejuures vaeslapse ossa. See on ka põhjus, miks juuksed saavad kõige viimasena organismist vitamiinid kätte. Kui probleemid on käes, siis juuste tervise taastamine võib olla aga aeganõudev protsess,” selgitas Otsa. “Näiteks viitab juuste väljalangemine organismis tekkinud haiguslikele protsessidele veel enne, kui organism päriselt haigestub. Juuste- ja peanaharaport on abiks probleemidele jälile saamisel,” lisas Otsa.

Personaalne juuste- ja peanaharaport tugineb mõõtmistulemustele, mille põhjal saab teha järeldusi, millises seisukorras on peanahk ja juuksed ning milliseid konkreetseid abimeetmeid ja vahendeid on vaja kasutusele võtta. Mõõtmisi viivad läbi tervisekonsultandid, kes ootavad huvilisi teenust kasutama ligi 40 apteegis üle Eesti.

LabToWellness juhi Indrek Kase sõnul on peanahka mikrokaamera abil uuritud ka varem, kuid uue teenuse unikaalsus seisneb uuringu käigus saadud andmete esitamises ning selle põhjal inimesele personaalsete soovituste andmises. “Sellisel kujul seadmete ja tarkvaralahenduse kokkuviimine on kogu Skandinaavia mastaabis ainulaadne. Meie tehnoloogia süda on selles, et oleme lähtuvalt BENU kosmeetikakonsultantide visioonile välja töötanud algoritmid, mille tulemusel sünnib personaalne raport, mis annab konkreetsele kliendile lihtsal ja kompaktsel kujul tema isiklike näitajate põhjal vaid talle olulist ja praktilist informatsiooni,” selgitas Kask. “Isikliku raporti eesmärk on see, et see aitaks kliendil saada enda kohta rohkem teada, teha kaalutletud elustiili valikuid ja leida endale sobilikud hooldustooted,” lisas Kask.

BENU apteekides läbi viidava juuste analüüsi käigus vaatab tervisekonsultant nii visuaalselt kui ka mikrokaameraga, mis olukorras on peanahk ja juuksed. Tervisekonsultant annab detailsele juukseanalüüsile tuginedes personaalset nõu igapäevaseks juuksehoolduseks.

Juuste- ja peanaharaportile saab registreerida teenuse veebilehel www.benu.ee/teenused/, valides omale lähima apteegi ja sobivaima aja. Teenusele on võimalik registreeruda ka apteeki helistades või apteegis kohapeal.

Tagasi |
Jaga

Kommentaari (0)

Kommentaari lisamiseks logi sisse Facebooki kaudu

Facebook pase

Populaarsed artiklidVaata kõiki