Kevadel vajab nahk päikese eest lisakaitset 

13.04.2020 Kommentaare ei ole

Kevadel märkavad inimesed sageli, et nende nahk on peale pikka talve muutunud tuhmiks ja väsinuks. Lisaks kimbutab tihtipeale ka naha kuivus. Benu apteekide kosmeetikakonsultant Kreete Põlme jagab nippe, kuidas oma nahka turgutada ning hoida see värske ja säravana.

Kuna kevadel on valget aega üha rohkem ja päike on aina intensiivsem, tuleks kosmeetikakonsultandi sõnul kindlasti jälgida, et võetakse kasutusele UV-kaitsega kreem. “Kaitsekreem peaks sisaldama nii UVA kui UVB kiirguse vastast kaitset. Kaitsefaktor seejuures võiks olla vähemalt SPF30, mis tagab nahale piisava ja pikaajalise kaitse nii põletuse kui ka vananemise eest,” soovitab Põlme. Ta sõnul on päikesekaitsekreeme saadaval väga laias valikus ning leidub ka spreipudeleid, mis on mugavad kotis kaasas kandmiseks.

Põlme sõnul võib aastaaegade vaheldus tuua kaasa muutusi nahatüübis, mistõttu tuleks oma nahka jälgida ja valida hooldustooted sellele vastavalt. “Kuigi paljusid kimbutab kevadeti just kuiv nahk, siis paljudel on vastupidi – ehkki nahk on talvel kuiv ja ketendav, muutub kevadel nahk normaalseks või isegi rasuseks,” toob kosmeetikakonsultant näite.

Ta hoiatab, et kui kevadel tekib paljudel soov oma nahka turgutada, on siiski oluline nahka mitte üle hooldada. “Soovitan valida endale õrnatoimelise, kuid tõhusa puhastusvahendi, mida peaks kasutama hommikul ja õhtul. Üle kahe korra päevas aga ei ole vaja nahka puhastada,” soovitab Põlme.

Puhastusvahendi kõrval võiks olemas olla niisutav kreem, mida peale puhastamist nahale kanda. “Naha turgutamiseks võiks kasutada ka seerumit, eriti hea, kui see sisaldab C-vitamiini, sest see muudab naha säravaks. Oluline on aga meeles pidada, et väga paljude erinevate aktiivsete komponentidega hooldustooteid ei ole soovitatav korraga kasutada,” märgib Põlme.

Kord nädalas või õrnema naha puhul üle nädala võiks nahka koorida õrnatoimelise koorijaga. “Eriti soovitan puuviljahapetega koorijaid, mis sobivad ka õrnemale nahale,” räägib Põlme. Koorimine aitab eemaldada surnud naharakud ning muudab naha säravamaks ja värskeks. “Kindlasti ei ole hea koorida nahka liiga palju, piirduda võiks kord nädalas või üle nädala koorimisega. Samuti peaks olema ettevaatlik teradega näopesugeeliga, sest need võivad pikaajalisel kasutamisel nahka kuivatada,” hoiatab Põlme.

Peale koorimist on õige aeg kasutada näomaske, mille valikul tuleks eelkõige lähtuda nahatüübist. “Väga populaarsed on kangasmaskid, mida on lihtne kasutada ning mille valik on lai. Kuiva naha korral võiks proovida hüaluroonhappesisaldusega maske,” soovitab Põlme.

Kaunis nahk ei sõltu aga pelgalt nahahooldustoodete kasutamisest, vaid on seotud ka eluviisi ja toitumisharjumustega. Põlme sõnul on kevad õige aeg turgutada organismi mitmete vajalike toitainetega. “Nahale mõeldud toidulisandid võiksid sisaldada A-, E, ja C-vitamiini, mis on tugevad antioksüdandid ning kaitsevad nahka vananemise eest. Terve naha jaoks on olulised ka B-grupi vitamiinid ja oomega rasvhapped,” selgitab Põlme. “Kindlasti soovitan tarbida piisavalt puhast vett, olla füüsiliselt aktiivne ja liikuda värskes õhus nii palju, kui see praegusel ajal võimalik on.”

 

Benu apteegi kosmeetikaraporti kohta leiab lähemat infot: https://benutervisepunkt.ee/

Tagasi |
Jaga

Kommentaari (0)

Kommentaari lisamiseks logi sisse Facebooki kaudu

Facebook pase

Populaarsed artiklidVaata kõiki