Tervisetest paljastab: kõige enam ajendab testi tegema juuste väljalangemine

05.04.2019 Kommentaare ei ole

Aasta tagasi Eestis kasutusele võetud ainulaadse juuste ja peanaha tervise testi andmetest selgub, et enim valmistab inimestele muret juuste väljalangemine.

Mõõtmisi läbi viiva Benu tervisekonsultandi Kätlin Kuusi sõnul tulevad enamasti juukseanalüüsi tegema inimesed, kel on juuste väljalangemise probleem, aga ka need, keda vaevab peanaha sügelus ja kõõm. Pöördujad on valdavalt kolmekümnendates aastates ning 85% pöördujatest on naised.

“Naiste peamiseks probleemiks ongi juuste väljalangemine, mis on enamasti tingitud valest toitumisest või vitamiinipuudusest. Probleem süveneb eriti kevadel ja sügisel. Meeste mureks on valdavalt kõõm ja sügelus. Tihti peetakse peanaha sügelust lihtsalt peanaha kuivuseks ja ei kontrollita, kas tegemist võiks olla hoopis kõõmaga,” selgitab Kuus. “Meie kohustus ongi siin õpetada kasutama õigesti juuksehooldustooteid ja selgitada, kuidas tervislikumalt toituda, et probleemid ei süveneks. Kui olukord on ikkagi väga pikaajaline ja süvenenud, soovitame pöörduda nahaarsti vastuvõtule,” räägib Kuus.

Eesti tervisetehnoloogiaettevõtte LabToWellness loodud test on olnud kasutuses 40 apteegis üle Eesti. Kõige enam on juuste ja peanaha muredega pöördutud Tallinnas, Harjumaal, Pärnus, Tartus, Narvas. Juukseanalüüsi metoodika annab ülevaate juuste ja peanaha tervisest ning kaheksat erinevat faktorit arvesse võttes personaalsed ekspertsoovitusi juuksehoolduseks.

Benu Apteegi teenuste arendusjuhi Maria Otsa sõnul ei tohiks juuste tervist tähelepanuta jätta, kuna juuksejuured ja peanaha seisukord näitab ära meie organismi tervisliku seisundi. “Juuste väljalangemine võib osutada organismis tekkinud haiguslikele protsessidele veel enne, kui organism päriselt haigestub. Juuste- ja peanaharaport annab konkreetsed abimeetmed, mida  kasutusele võtta,” räägib Otsa.

Protseduuri on soovitav teha kaks kuni kolm korda aastas, sest igal aastaajal vajavad juuksed ja peanahk erinevaid hooldusvahendeid. Juuste- ja peanaharaportile saab registreeruda www.benu.ee/teenused , valides omale lähima apteegi ja sobivaima aja. Registreeruda saab ka apteeki helistades või apteegis kohapeal.

Spetsiaalsel tarkvaralahendusel põhineva juuste- ja peanaharaporti on välja arendanud tervisetehnoloogiaettevõte LabToWellness koostöös Benu Apteegiga. Aasta jooksul on juukseanalüüsi teinud üle 1300 Benu apteegi külastaja.

 

Tagasi |
Jaga

Kommentaari (0)

Kommentaari lisamiseks logi sisse Facebooki kaudu

Facebook pase

Populaarsed artiklidVaata kõiki