13.07.2021
Suveapteek: mille poolest erineb suvine nahahooldus teistest aastaaegadest?
13.07.2021
Suvi toob endaga kaasa õhemad riided, lahtised jalanõud ja teistsuguse nahahoolduse kui teistel aastaaegadel. Mida suvise nahahoolitsuse juures tähele panna, räägib Benu kosmeetikakonsultant Kreete Põlme.
Päikesekiirgus kuivatab nahka
Kreete Põlme sõnul mõjutab suvisel perioodil nahka kõige rohkem päikesekiirgus. “Intensiivse päikesekiirguse korral muutub nahk kuivemaks ning seetõttu vajab intensiivset niisutamist,” ütles ta. Ka on suureks ohuks päikesepõletus, mis soodustab naha vananemist, pigmendilaikude teket ning rakukahjustusi.
Lisaks mõjutab naha olukorda ka palavus ja sellega seonduv higistamine. “Tekkida võivad vistrikud dekolteele, seljale ning näole,” märkis Põlme.
Niisutamine on kõige alus
Nagu igal aastaajal, on ka suvel naha hooldamise juures kõige olulisem selle niisutamine. “Suvine päikesekiirgus ja merevesi muudavad naha kuivaks ning seetõttu on oluline naha niiskustasakaalu säilitamine ja taastamine,” sõnas kosmeetikakonsultant.
Ent milliseid hooldustooteid suvel eelistada võiks? “Kreemide valikul võiks eelistada geel-kreeme või emulsioone, piimja tekstuuriga tooteid. Kuivema naha korral ning nahale kauni kuma andmiseks võib kasutada ka kehaõlisid,” soovitas ta. “Paksu tekstuuriga tooted imenduvad nahka aeglasemalt ning võivad mõningal juhul ummistada poore ning tekitada vistrikke,” selgitas kosmeetikakonsultant.
Tundlikum nahk vajab tähelepanu
Tundlikuma nahaga inimesele on suvine periood väljakutseterohke, kuna higistamine võib nahka ärritada ning kutsuda esile nahaärrituste ja teiste murede tekkimise.
Selleks, et vältida naha ärritumist suvisel perioodil, soovitab Benu kosmeetikakonsultant kanda naturaalsetest materjalidest avara lõikega riideid, et vältida naha hõõrdumist ja umbset keskkonda. “Ka on oluline niisked riided kuivade vastu vahetada,” lisas ta.
“Higistamise korral pese keha õrnatoimelise pesuvahendiga, mis ei ärritaks nahka ja sobiks ka sagedaseks pesemiseks,” sõnas ta. Pärast pesemist on oluline end korralikult kuivatada, sest niiskes keskkonnas paljunevad bakterid kiiremini, mis soodustab lisaks ebameeldiva lõhna kiiremat tekkimist.
“Liigse higistamise vältimiseks võib kasutada antiperspirante, mis võiks olla lõhnavabad, et vältida nahaärritust. Ka võib proovida spetsiaalseid higistamisvastaseid kreeme, mida võib lisaks kaenlaalustele kasutada ka mujal, näiteks peopesades, jalataldadel või isegi näol,” soovitas ta.
“Ühtlasi tuleb suvisel ajal juua kindlasti palju vett, et vältida vedelikupuuduse teket,” sõnas Põlme.